zie

Użyteczna Strona

Program Certyfikacyjny Użyteczna Strona to inicjatywa branżowa skierowana do firm, przedsiębiorstw i instytucji publicznych pragnących poprawić i potwierdzić użyteczność własnych serwisów internetowych.
Certyfikat Użyteczna Strona akredytowany jest przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Udział w Programie umożliwia weryfikację zakresu trudności i problemów, z jakimi spotykają się użytkownicy serwisów www. Określenie poziomu funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz jakości serwisów internetowych pozwala na spełnienie oczekiwań e-klientów, tak aby strona była oceniana jak najwyżej.
Firmy otrzymują szczegółowy Raport, prezentujący obszary wymagające wsparcia oraz rekomendacje ekspertów. Udział w projekcie to niepowtarzalna okazja na rynku, aby podczas zbiorczego audytu przeanalizowały własne strony internetowe i poprawiły ich funkcjonalność. Pozwoli to na uniknięcie 95% błędów podczas projektowania stron i tym samym korzystnie wpłynie na poziom satysfakcji e-klientów.

Badania użyteczności prowadzone przez Fundację Obserwatorium Zarządzania można przeprowadzać zarówno na funkcjonujących serwisach jak i na prototypach stron internetowych.

Korzyści

Audyt serwisów internetowych w ramach projektu Użyteczna Strona to kompleksowa usługa obejmująca:

Projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
"Dotacje na innowacje" - Inwestujemy w waszą przyszłość"